אודות האתר אודות גלי מן התקשורת תקנון האתר
גלי צבי-ויס
דף הבית
גלי צבי-ויס
דוא"ל:
סיסמה:
שכחת?  הרשמה
כרגע באתר 134 יוצרים
חיפוש
זכר
תאריך לידה: 22/1/1978
לא בטוח עדיין כמה אני אפרסם כאן, אבל מדי פעם אני צריך מקום לשים דברים חדשים ולשמוע דעות
E-Mail:
אזור מגורים: מעלה שומרון
תאריך כניסה אחרון:
07/01/2020 09:43:33

 
נושא: זמניות.

 
העלה לדיון:
יקי דסא.
 
 

במת הדיון פתוחה להצעות החברים.

שאלות נפוצות>>

"דרך המילים"
הוא אתר מארח.
גלי צבי ויס ו/או
ההנהלה הטכנית 
של "דרך המילים",
אינם אחראים על
תמונות המועלות
לאתר ומוגנות
בזכויות יוצרים
ועל כל קנין
רוחני אחר.
העלאת היצירות
והתמונות באחריות
היוצר/ת בלבד.
חזרה ליצירות
התעלות - חלק ד - החלפות מהירות - ליאור שירים (7/1/2020-09:45) 48 צפו ביצירה משתמשים רשומים צפו ביצירה
מומלץ לקרוא את החלקים הקודמים כדי להבין את הסיפור.

התעלות – פרק ד – החלפות מהירות

נורם התעורר לקול קללות רמות מכיוון המעבדה. הוא שפשף את עיניו וניסה להתעורר מספיק כדי להתמודד עם מה שללא ספק מצפה לו שם. הוא נכנס למעבדה ומצא שם את ברט, עדיין מקלל בקולי קולות, ומתקתק בעוצמה מופרזת מעט על מקלדת העמדה שלפניו.

"הי ברט, הכול בסדר? מה קרה?"

"רעידת אדמה מטופשת אחת. אחת! קטנה בסך הוכל! והנה, צריך להתחיל הוכל מהתחלה!" הוא הצביע בייאוש אל מסך העמדה, ונורם ראה את שאריות כפר הסרטנים הקטן שהושמד לחלוטין ע"י סלעים נופלים.

"וואו. זה נראה לא טוב. יש ניצולים?" נורם ניסה להזיז את זווית המצלמה כדי לסקור את האזור, אבל ברט כיבה את המסך וקם מכיסאו.

"לא, זה אבוד. אני אצטרך להתחיל מחדש. ראיתי מושבה של לטאות שנראות מבטיחות. אפילו יש להן דם חם. מה חשבתי לעצמי עם הסרטנים האלה? הפעם הבאה תהיה טובה יותר..." ברט המשיך למלמל לעצמו כשהתיישב מול עמדת עבודה אחרת והחל להקליד נתונים, כמעט בהיסח הדעת.

נורם משך בכתפיו וחזר לעמדה שלו. עברה קצת יותר משנה מאז שהתחיל בפרויקט, וההתקדמות הייתה מכובדת מאד. זוג הפרימאטים שלו היו כעת משפחה, והתינוק הקטן כבר זחל והסתובב להם בין הרגלים. בינו לבין עצמו נורם קרא לו 'איגון', כשם בנו הבכור, חזרה בכוכב הבית.  הם למדו כבר לשמור על האש שלהם דולקת במשך הלילה, ולרוב גם במשך היום שאחריו. הם למדו להיזהר מהאש, ואפילו התינוק כבר למד שלא להתקרב אליה. הם למדו איך להשתמש במקל כדי להגיע לפירות הגבוהים – וזה היה אתגר אמיתי, שבסופו של דבר דרש מנורם ליצור מגע ישיר שוב, ולהראות להם כיצד לעשות זאת. כמובן, הם הסתתרו מאחורי סלעים ושיחים, ובוודאי חשבו שהוא לא היה מודע לקיומם ושהם רק עקבו אחריו, אבל נורם היה מודע לחלוטין ל'צופים' שלו.

הדוחות השבועיים שהיו מגישים בהתחלה הפכו לאיטם לדוחות חודשיים, ובקרוב יהפכו וודאי לדוחות שנתיים. לפחות, עבור נורם – נראה שברט חוזר לנקודת ההתחלה.

נורם העלה את דוחות ההתקדמות האחרונים שהגיש וניסה להחליט מה צריך להיות הצעד הבא. עמדו בפניו כמה אפשרויות: הדלקת אש ולא רק שימורה, יצירת גרזני אבן מאבני צור, או אפילו אולי התחלת גידול מזון ולא רק איסוף וצייד. למען האמת – אפילו אילוף או ביות בעלי חיים אחרים עמדה כרגע על הפרק. הוא העלה כמה קבצי הדרכה וחיפש את היתרונות והחסרונות של כל מסלול אפשרי – הנדסת תרבות הייתה עניין מורכב ועדין מאוד. אחרי הכול – אם יתקדם בכיוון הלא נכון הוא עלול לגרום לנסיגה, או לשינוי כללי של התרבות למשהו אחרי לגמרי.

ברקע, נורם שמע את ברט ממלמל לעצמו בעוד הוא מתחיל למלא את הדוחות הבסיסיים להתחלת עבודה עם גזע חדש, ולשם השעשוע, העלה את הקבצים ועקב אחרי עבודתו של ברט. נראה שהפעם דובר על מושבה של לטאות, בעלות דם חם ככל הנראה, שהראו יכולות מרשימות של צייד ואיסוף מזון כקבוצה. נורם התלבט לרגע אם להצביע לברט על העובדה שגם נמלים משתפות מזון בצורה דומה, והן אינן מועמדות טובות בשום עולם מוכר. אך החליט לתת לברט לעשות את טעויותיו לבדו.

הגיע הזמן לביקור נוסף אצל הקופים שלו, והפעם – הוא יביא איתו מתנה.


חזרה ליצירות
יצוא ל-Word יצוא ל-Word שלח לחבר שלח לחבר גרסה להדפסה גרסה להדפסה

 

  ללא תגובות / רבקה ירון 7/1/2020
  ללא תגובות נורם / גלי צבי-ויס 7/1/2020
  ללא תגובות מעורר סקרנות / יום טוב צבי 8/1/2020
כל היצירות סיפורים שירים ראיונות תחרות מאמרים הודעות אתיקה יוצרים במת דיון פטפטת
בניית אתרים בניית אתרים Media4u | חנות אינטרנטית