אודות האתר אודות גלי מן התקשורת תקנון האתר
גלי צבי-ויס
דף הבית
גלי צבי-ויס
דוא"ל:
סיסמה:
שכחת?  הרשמה
כרגע באתר 167 יוצרים
חיפוש
זכר
תאריך לידה: 23/10/1950
ארווין קליין הוא הומוריסט, משורר וקריקטוריסט, שרבים מיצירותיו פורסמו במקומונים שונים: כגון גל גפן, השקמה ועוד.
E-Mail:
אזור מגורים: מרכז
תאריך כניסה אחרון:
13/06/2020 21:58:56

 
נושא: חיוך!.

 

העלה לדיון:
יקי דסא.
 
 

במת הדיון פתוחה להצעות החברים.

שאלות נפוצות>>

"דרך המילים"
הוא אתר מארח.
גלי צבי ויס ו/או
ההנהלה הטכנית 
של "דרך המילים",
אינם אחראים על
תמונות המועלות
לאתר ומוגנות
בזכויות יוצרים
ועל כל קנין
רוחני אחר.
העלאת היצירות
והתמונות באחריות
היוצר/ת בלבד.
חזרה ליצירות
איש תם וישר - ארווין קליין סיפורים (17/2/2020-23:26) 385 צפו ביצירה משתמשים רשומים צפו ביצירהלרגע קצר עמדתי דומם, ליד הקבר. אור הירח קרן על המצבה, כובעי ביד, לזכרו של ידיד. על המצבה היה רשום: "יוסף ארק, איש תם וישר". אחר כך הרמתי את האת והתחלתי לחפור.

תוך כדי כך, חשבתי במרירות על השטות שעשיתי שהובילה אותי לסיטואציה זאת. שלשום יריתי ביוסף, שותפי לשוד, על מנת להחזיר לעצמי יהלום, שלפי חישובי העלים משלל השוד בו התחלקנו. אז, בלהט המאמצים להשגת היהלום, לא הרהרתי בדבר שבלע לפני שנפל ומת. חיטטתי בכיסיו וכשמצאתי את מפתח הכספת שלו, רצתי ישר לפתחה. אחר כך כשאכזבת הריקנות שבכספת הרגיעה אותי, נזכרתי בדבר. בוודאי היה זה היהלום אותו בלע! "אל תדאג יוסף, אני מגיע", לחשתי תוך כדי חפירה מאומצת. בקושי רב הוצאתי את הארון מהאדמה הבוצית.

אבל אז קרה לי דבר, שאני בטוח שאפילו השטן לא חלם עליו. ברגע שפתחתי את הארון, נשמעה צעקה איומה. תוך רגע הייתי מכותר בכוחות מכופתרים, לובשי מדים, לכבוד עונש המוות הצפוי לי. 


המפקח בתחנת המשטרה, הסביר לי, שאין ברירה אלא להודות בכל. הסתבר שהם, במשטרה, מנתחים גופה של מת מסיבה לא טבעית, וכך מצאו את היהלום ושיערו שהרוצח יחזור להוציא אותה מהקבר.

הנה כך נפלתי, ידידי, למלכודת הנבזית של המשטרה ועוד עלי לשמח שלא מאשימים אותי גם בניסיון לניתוח הגופה ללא רישיון. זאת עליכם לדעת, שזמנים קשים באו לעולם, בהם אינך יכול לרצוח אפילו את ידידך הטוב ביותר, בלא שיחשדו בך.

יש שמועות שבמקום כיסא המלכות עליו חשבתי שאשב, עם מציאת היהלום, מכינים לי פה, בבית הסוהר, כיסא הרבה יותר מודרני וחשמלי גם.

אני רק מתכוון, מחר בבוקר, לבקש, בבקשתי האחרונה מהכומר, שיכתבו גם על מצבתי, אם אפשר, "כאן נקבר איש תם וישר". איכשהו אני נזכר, בגעגועים, שוב ושוב בכיתוב שראיתי על המצבה של ידידי, יוסף, בבית הקברות. זאת אף שייתכן, שהרגשת הנועם שאני מרגיש בקשר לכך, נובעת רק מפני שאז עוד האמנתי, שאזכה לשים ידי על היהלום...


חזרה ליצירות
יצוא ל-Word יצוא ל-Word שלח לחבר שלח לחבר גרסה להדפסה גרסה להדפסה

 

  ללא תגובות זמנים חדשים / גלי צבי-ויס 18/2/2020
כל היצירות סיפורים שירים ראיונות תחרות מאמרים הודעות אתיקה יוצרים במת דיון פטפטת
בניית אתרים בניית אתרים Media4u | חנות אינטרנטית