אודות האתר אודות גלי מן התקשורת תקנון האתר
גלי צבי-ויס
דף הבית
גלי צבי-ויס
דוא"ל:
סיסמה:
שכחת?  הרשמה
כרגע באתר 214 יוצרים
חיפוש
נקבה
תאריך לידה: 5/2/1956
אם לשלושה. חברת קיבוץ. עוסקת בהוראה בתחום החינוך המיוחד. חוגגת בנופים, מילים, ריחות ופריחות.
תאריך כניסה אחרון:
21/02/2020 10:32:58

 
נושא: נקודת מבט. 

 

העלתה לדיון:
נורית ליברמן.
 
 

במת הדיון פתוחה להצעות החברים.

שאלות נפוצות>>

"דרך המילים"
הוא אתר מארח.
גלי צבי ויס ו/או
ההנהלה הטכנית 
של "דרך המילים",
אינם אחראים על
תמונות המועלות
לאתר ומוגנות
בזכויות יוצרים
ועל כל קנין
רוחני אחר.
העלאת היצירות
והתמונות באחריות
היוצר/ת בלבד.
חזרה ליצירות
גחליליות - בראשית סיפורים (30/9/2020-02:34) 69 צפו ביצירה משתמשים רשומים צפו ביצירה

אותו לילה היה חשוך במיוחד. אלוהים כיבה את האורות וכיסה את היער בשקט מעיק וחזק. דמות דקיקה יצאה מהביתן והביטה סביב בחשדנות. אצבעותיה התמהמהו בחוזקה על ידית דלת העץ. היא התקדמה לעבר המדרגות וידה, מתוחה, עדיין אוחזת בידית. בפעולה רפה ובלתי מורגשת היא שחררה אט אט את האצבעות מאחיזתן. הביטה אל כפות רגליה היורדות במדרגות פסיעה אחר פסיעה. ייצבה את עמידתה על הקרקע החשוכה והצמידה זרועותיה לצִדי הגוף, שלרגע היה נדמה ...שקוף. הדמות עמדה ללא ניע, כאילו דנה עם עצמה בשאלה הידועה רק לה. ניתן האות והיא החלה לצעוד בזהירות, מחושבת. הצעדים נִדמו כבהילוך איטי. אך, רעש העלים הנמעכים היה שביר ונוקב. הדמות עמדה בלי נוע. כל הרמת רגל לפסיעה נראתה לה מפחידה כנפילה לתהום. השתדלה לעמוד זקוף, בנקודת קו אחד. שמא מצחה, הנוטה קדימה עם הפסיעה, יתקל בקיר או במחסום כלשהו.

השקט היה כל כך עמוק, שהייתה בו עוצמה של פחד בלתי ניתנת לתיאור, בלתי ניתנת להכלה. היה נדמה שפעימות לִבָּהּ קופצות ממנה אל השביל ומנווטות את דרכה. הכול כאילו עצר מלכת. החיים דממו בשתיקה העולה מן התהום ונפרשת. חשבה שרשרוש הכי זעיר יבהיל אותה עד מוות ובכל זאת המשיכה ללכת, צעד אחר צעד. כל כולה מכווצת כאילו לנקודה אחת קטנטונת. אותה הנקודה הייתה נקודת האחיזה, שהחזיקה אותה יציבה, שהייתה מרכז השליטה.

אנחה משוחררת, מעומק נשמתה, נשמעה חותכת את שחור הלילה והופכת את הפחד לסקרנות. פניה חייכו בבטחה וגופה, הרפוי עתה, אִפשר לה לחבק עצמה בזרועות דקות וארוכות. היא נשמה מלוא הריאות אויר נעים וקריר, שדגדג בעורפה. עכשיו היה לה קל להלך בשביל הבלתי נראה ומשהו מבטיח קרא לה להמשיך אל תוך היער, אל היופי שבו. הרגישה שכל גופה נפתח וגדל אל הסקרנות שעוטפת אותו. הושיטה ידיה קדימה, לחוש את החלל והמרחב שמלפניהּ ומצדדיהּ. העבר שמאחוריהּ לא הפריע לה עוד ולא האט את צעדיהּ. לפתע, ידיה המושטות ראו אורות קטנטנים, אך נועזים וברורים. האורות כאילו קראו להן שיגעו, שיתקרבו. היא התקרבה ביראת כבוד, לאט, בעדינות. ידיהּ מושטות קדימה אל נוריות קטנטנות של אור, שנדלקות לקראתה כשהיא קרבה ונכבות כשכמעט נוגעת. היא ממשיכה והולכת ונוריות נוספות נדלקות ומכוונות את דרכה. הייתה מוקסמת מהפלא המאיר.

אז הבינה שכל נורית של גחלילית היא רמז.

אז הבינה שכל נורית מורה על אפשרות, על הזדמנות.

כל גחלילית היא רמז.

התחילה להתקדם אל תוך היער. מושיטה ידהּ אל ענף עם גחלילית והיא נעלמת. פוסעת עוד צעד, מושיטה יד אל ענף והיא נעלמת. נמחקת.

היא מרחפת ברגליהּ, מלטפת את ענפי הגחליליות ברוֹך, בתשוקה עדינה, בקושי נוגעת. הרגישה זרמים בכף היד והחלה לרוץ בלי לראות דבר. הגחליליות עטפו אותה בלי לגעת, כנושקות, כמכשפות. מטה קסם רץ לידה כמלווה, דוחק בה אל הדרך הנכונה.

הגיעה אל פתחו של הביתן. נשמטה פנימה מתנשפת. היובש בגרון גרם לה להשתנק. התאמצה לאסוף רוק לתוך היובש המגרד ולבלוע על מנת להרטיב את נשימתהּ. במאמץ הושיטה יד אל הבקבוק שעמד על שולחן העץ הכבד. תחילה, פשוט הרטיבה את החך כדי להפסיק את הגירוד היבש, גלגלה את המים בפיהּ, פתחה את דלת הביתן וירקה מעבר למדרגות העץ. לגמה לאט על מנת להירגע והתיישבה על הספה הגדולה, ראשהּ שעון על המשענת ואנחה נפלטה.

הבינה שזהו הפרק הראשון. זוהי רק ההתחלה, נגיעה. ניסיון נגיעה. ידעה שיום יבוא ותהפוך כל רמז לסיפור, כל גחלילית לאור. בעזרת כל נורית תחשוף חלום. יבוא יום וכל גחלילית שתלטף תהפוך לסיפור של כוח.

"גחליליות", לחשה.         

 

חזרה ליצירות
יצוא ל-Word יצוא ל-Word שלח לחבר שלח לחבר גרסה להדפסה גרסה להדפסה

 

  פתח תגובות כל גחלילית היא רמז / גלי צבי-ויס 30/9/2020 [ מס' תגובות : 11]
    תודה תודה / בראשית 30/9/2020
    תודה תודה / בראשית 30/9/2020
    המשיכי! את כותבת נפלא. ממש כתיבה משובחת. / גלי צבי-ויס 1/10/2020
    תודה לך, גלי / בראשית 1/10/2020
    תודה לך, גלי / בראשית 1/10/2020
    תודה תודה / בראשית 30/9/2020
    תודה תודה / בראשית 30/9/2020
    תודה תודה / בראשית 30/9/2020
    תודה תודה / בראשית 30/9/2020
    תודה תודה / בראשית 30/9/2020
    תודה תודה / בראשית 30/9/2020
כל היצירות סיפורים שירים ראיונות תחרות מאמרים הודעות אתיקה יוצרים במת דיון פטפטת
בניית אתרים בניית אתרים Media4u | חנות אינטרנטית