אודות האתר אודות גלי מן התקשורת תקנון האתר
גלי צבי-ויס
דף הבית
גלי צבי-ויס
דוא"ל:
סיסמה:
שכחת?  הרשמה
כרגע באתר 498 יוצרים
חיפוש
זכר
תאריך לידה: 1/1/1900
כתיבה אינה הצד החזק אצלי . אך לפעמים כשהמוזה ניתלת על אוזני הימנית , ועט הנובע מפזז על הנייר הצהוב , יוצא איזה סיפור נחמד בסגנון הרשלה . מקווה לקבל ביקורת , אולי , למרות גילי, אלמד .
תאריך כניסה אחרון:
15/06/2012 10:10:09

 
נושא: גלגול שכזה. 

 

העלתה לדיון:
נורית ליברמן.
 
 

במת הדיון פתוחה להצעות החברים.

שאלות נפוצות>>

"דרך המילים"
הוא אתר מארח.
גלי צבי ויס ו/או
ההנהלה הטכנית 
של "דרך המילים",
אינם אחראים על
תמונות המועלות
לאתר ומוגנות
בזכויות יוצרים
ועל כל קנין
רוחני אחר.
העלאת היצירות
והתמונות באחריות
היוצר/ת בלבד.
חזרה ליצירות
תריח לי בישבן - יעקב וולפסון סיפורים (9/6/2012-21:16) 493 צפו ביצירה משתמשים רשומים צפו ביצירה

הייתם פעם במצב שעקצו אתכם בפומבי ואתם חייבים לחייך כמו טמבלים כאילו ומדובר בבדיחה טובה ? ואפילו לא בטוח שהבנתם למה זה מגיע לכם או למה הייתה הכוונה ?

ישנו כמה זוגות ביחד .בסלון של הזוג האחרון שהתחתן . בת זוגי באותו ערב הייתה מה שנקרא בת זוג של נוחות . לה אין בן זוג לי אין בת זוג אז נוח לנו להיות ביחד בלי צפיות ובלי התחייבות .

בפינה אחרת ישבו אחד מחברי הטובים ובת זוגו. לא בדיוק מלכת היופי אבל בהחלט לטעמי . ישיבה זקופה רגליה רגל על רגל והטית גוף קלה המעידה על אי קירבה אינטימית לבן זוגה . בכל הצטלבות מבטים אקראית חשתי פעימה באצבע העשרים ואחת . במבט שלישי נראת לי מוכרת . אבל חבר זה חבר , את הטבו הגברי אין לשבור ולא העלתי על דעתי אפילו לבדוק . חוץ מזה יש לנהוג בהלימות לבת זוגי . 

ביוזמת המארחים השיחה הקולחת הופסקה לטובת משחקי חברה . כל אחד בתורו סיפר סיפור לפי בחירתו . התור מתקדם מאחד לאחד . אני כבר עורך חזרות על סיפור משלי כשקלטתי שתורה הגיע . והנה סיפורה : 

אחד הכלבים מאס בחברת הכלבים .האחרים . חברתם הייתה לו לזרא . במשך חייו הפעילים כבר הספיק להתרחרח הדדית כבר עם כולם . לתנות אהבים עם כולן והכל נראה לו אותו מצוות אנשים מלומדה ומשעממם החוזרת על עצמה פעם אחר פעם . נפש הכלב חשקה בגיוון , בשינוי אווירה , במשהוא מרענן , במשהוא אחר .

ניסה הכלב להצטרף ללהקת זאבים . אכן, בכל פעם שהתקרב התקבל בסקרנות ובלבביות אך תוך שניות חברי הלהקה היו מתנפלים עליו ומגרשים אותו פצוע ומבויש .

כלבינו המוכה היה אומלל . גאוותו שלו מנעה ממנו לחזור לחברת הכלבים משכבר הימים . הזאבים מצידם המשיכו להתעלם מקיומו בעקשנות ובעקביות . במר לו פסע בראש מושפל ליער לחפש מרבץ מתחת לאילן מזדמן למען יוכל לשכב ולהשיב את נשמתו לאלוהי הכלבים . 

'
זו מקום נהדר' – חשב הכלב לעצמו ודידה לפתח המערה שגילה ' כאן אף אחד לא יפריע לי' . אבל לרוגזו המערה הייתה תפוסה . מפי המערה נצצו כלפיו עניי זאב זקן מזה רעב . אמד הכלב את מצבו של הזאב ואת יחסי הכוחות שבנייהם . יתרונו של בכלב היה וודאי והזאב הזקן התכווץ לתוך עצמו בחשש .

'
שמע ' – פנה הזקן לכלב בצעד מפתיע – ' אם אעזור לך להתקבל לחברת הזאבים תשאיר לי את המערה ותביא לי קצת אוכל ? ' . הכלב המופתע הסכים . ובצל האשוח כרה אוזנו להדרכת הזקן המנוסה על עובדות החיים .

'
הכלבים והזאבים דומים אבל לא זהים' – הסביר הזקן – 'לכם הכלבים יש בלוטות המפיצות ריח בין הרגלים . אצלינו מיקום הבלוטות מתחת לעיניים . הכלבים מרחרחים זה את ישבנו של זה ואילו הזאבים מתרחרחים אף אל אף . כל מה שאתה צריך לזכור זה להריח במקום הנכון' .

הפלא ופלא . האסטרטגיה של הזקן הצליחה . הכלב השתלב בלהקת זאבים , צד איתם כתף אל כתף , השתתף במשחקיהם אף החל לדעת זאבות במובן התנכי. לאושרו לא היה קץ . אלא שזכרונו לא עמד לו ואת הבטחתו לזקן שכח . 

עברה שנה , הכלב עסוק להביא ציד לגוריו ולהקתו כמיטב מסורת הזאבים . במהלך שיטוטיו נכנס ליער , נזכר ומצא את הזקן עדיין באותה מערה .

'
הי , מה שלומך ? ' – התקרב אל הזקן לרחרחו לשלום אף אל אף כמנהג הזאבים .בשלב זה פנתה אותה צעירה אלי היישירה מבט אלי ואמרה " אנחנו מכירים מזמן . אין צורך בהעמדת פנים . אתה יכול להריח לי כאן" תוך פיתול גופה והצבעה אל עגבותיה.חזרה ליצירות
יצוא ל-Word יצוא ל-Word שלח לחבר שלח לחבר גרסה להדפסה גרסה להדפסה

 

  ללא תגובות חחח רק מהכותרת מתפוצצת מצחוק.. אשוב לקרוא כאשר אסיים את מטלותיי למחר..) ואשב לקרוא בניחותא / 9/6/2012
  ללא תגובות עשתה את הפדיחה !! יש כאלו שלא יכולות לשתוק וזו גם לא שותקת וגם מכוונת , / 9/6/2012
  פתח תגובות ריח מוכר / גלי צבי-ויס 10/6/2012 [ מס' תגובות : 2]
    חחח / יעקב וולפסון 10/6/2012
    גם אני!! / גלי צבי-ויס 10/6/2012
  ללא תגובות סיפור עם תובנה ועם בעיה / אפי ע. 12/6/2012
  פתח תגובות כתוב מסקרן ביותר / תו רוֹן 12/6/2012 [ מס' תגובות : 1]
    / משה פרנס 10/4/2013
כל היצירות סיפורים שירים ראיונות תחרות מאמרים הודעות אתיקה יוצרים במת דיון פטפטת
בניית אתרים בניית אתרים Media4u | חנות אינטרנטית