פוסטים

השאלות ששרון לא נשאל

שלמה אידן

תאריך הכתיבה- 22/11/2005

יש שאלות מטרידות ששומרי האתרוג ("... לא רק מפני הדגלים הפוליטיים אלא גם מפני דגלים משפטיים-  אמנון אברמוביץ', יום עיון על ההתנתקות, מכון ואן-ליר, 2/05) לא שאלו את האתרוג, במסיבת העיתונאים עם הקמת "מפלגת האתרוג הרקוב" (שם זמני).

להלן כמה מהן:

1.      האם ראוי לדעתך שעומרי ימשיך לשמש כחבר-כנסת, אחרי שהורשע בעבירה שיש עמה קלון?

2.      מדוע פיטרת את נעמי בלומנטל מתפקיד סגנית-שר מייד כשנחשדה במתן שוחד על-ידי מימון שהיית חברי מרכז הליכוד במלון (אותם הזמינה לכנס בחירות), ושמרה על זכות השתיקה?

3.      האמנם לא ידעת שהכסף הרב באמצעותו נבחרת לראשות הליכוד גוייס תוך עבירה על החוק?

4.      האמנם לא ידעת שגלעד קבל מדודי אפל שכר של 20,000 דולר לחודש (וכן הבטחה ל-3 מיליון דולר נוספים "אם וכאשר ...") עבור שיטוט באינטרנט (כעיסוק צדדי, גלעד ניהל אז את חוות השקמים)  -  כאשר אתה כיהנת כשר חוץ, ודודי אפל עשה ככל יכולתו לקדם פרוייקט "האי היווני"?

5.      אנא הסבר הנימוקים ל"עסקת טננבאום" אותה כפית על הממשלה, שעלתה כבר בחיי ישראלים רבים.  אם מניעיך היו ענייניים  -  מה זה מעיד על שיקול הדעת שלך כמנהיג המדינה?

6.      האם ראוי, לדעתך, להשתלט שלא כחוק על שטחים ציבוריים"?  האם ראוי להפוך שטח ציבורי ירוק לבית-עלמין פרטי, ללא היתר ובניגוד לחוק בתי העלמין?  האם מה שאסור על "אחד האדם" מותר לך  -  ואם כן, בזכות מה?

7.      האם אתה מצפה מהציבור להאמין ב-"לא ראיתי, לא שמעתי, לא ידעתי" כל פעם שמתגלה מעשה-תועבה חדש בו היית שקוע עד צוואר?

8.      אם אינך מסוגל להבחין בקורה בסביבתך הקרובה  -  איך אתה מצליח להיות ער ולהגיב כנדרש למה שקורה בענייני המדינה אותה אתה מנהל?

9.      האם מותר למנהיג לפעול בניגוד מוחלט לתכנית לפיה נבחר, בנושא המרכזי שעמד להכרעה בבחירות  -  מבלי לקבל מנדט הציבור לעמדתו החדשה?  באיזו זכות הפרת התחייבותך לפעול בהתאם לתוצאות משאל מתפקדי הליכוד?  מדוע סירבת להביא עניין ההתנתקות להכרעת הציבור, כמתחייב במשטר דמוקרטי?

ושאלת השאלות:

10.  אחרי שפעלת בניגוד מוחלט לתוכנית שעל בסיסה הגעת לראשות הממשלה  -  מדוע על הציבור להאמין,  כי תקיים את מה שאתה מבטיח כעת?  כיצד תנהג אם פעם נוספת "תראה משם את מה שלא רואים מכאן", ושוב תשנה דעתך מן הקצה אל הקצה?

אולי יואיל אדוני המנהיג להשיב על שאלות אלה?

 

תגובות