סיפורים

הבור - סצינה ממשחק מבוכים ודרקונים

החבורה עמדו סביב הבור והתלבטו כיצד להמשיך. 

החור היה בקוטר של כשני מטרים, וקרקעיתו לא נראה באור המועט שהאיר את קומת המרתף בה היו. אפילו אלטרוס, שקיבל מאדונו המסתורי יכולת מדהימה לראות בחשיכה למרחקים ארוכים, לא הצליח לפלח במבטו את אפלת הפיר. 

ריד, הנוכל החביב של החבורה, הרים אבן קטנה ובקסמיו גרם לה להאיר כלפיד קטן והשליך אותה במורד הפיר. האבן נפלה ונפלה, ובפרק זמן שנראה ארוך מדי לא פגעה בקרקעית. כשפגעה בקרקעית סוף סוף היא הייתה רחוקה מדי מכדי להבחין בפרטים לאורה הדל. 

"מישהו יצטרך לרדת לשם ולבדוק מה יש שם". אמר ריד, חוכך בסנטרו.

"אז כדאי שזה יהיה מישהו שיהיה מסוגל להתמודד עם הירידה בחבל" אמר גריי, הברברי הענקי, "אחרי מה שקרה בפעם שעברה, כדאי להיזהר". 

רעד מהיר עבר בין שאר בני החבורה כשנזכרו באירועי הפעם הקודמת בה ניסו להשתלשל בחבל במורד בור - אירוע שנגמר בשני חברי קבוצה פצועים קשה, אחד פצוע קל ובריחה מהירה מקרב שהתפתח תוך כדי הטיפוס.

בובה, הסיירת הגמדה, הציעה את ריד - הנוכל קל הרגליים וקטן הקומה. ריד בתגובה הציע את בובה לתפקיד. בעוד בני החבורה החלו להתווכח במי עדיף לבחור לתפקיד, בובה הציעה לריד לפתור את הסוגיה דרך משחק קוביות מהיר. 

ריד הסכים מיד, ושלף ברגע את הקוביות שקיבל מקוסם בעיר בה שהו בעבר - שתי קוביות שלעולם לא יפסידו משחק - ואפילו עם חוסר מזל משווע, שגרם לריד לקבל תוצאה נמוכה מאד, הקוביות עמדו בסופו של דבר לצידו, ובובה הפסידה בהפרש קטן - אך עדיין הפסידה בסופו של דבר.

 טנוון, האביר הגבוה שגופו מכוסה קשקשי דרקון, וגריי הציעו להחזיק בחבל ולשלשל את בובה במורד הבור, בעוד ששאר בני החבורה החלו לאסוף את כל החבלים שהיו ברשותם ולקשור אותם זה לזה, יוצרים חבל אחד שיהיה ארוך מספיק על מנת להגיע לתחתית הבור. 

בובה החווירה למשמע הרעיון, זכרונות שלה תלויה בחבל מזרועו של תפלץ מתכת עצום משתולל עולים במוחה, ודרשה דרך בטוחה יותר לאבטח את החבל. ריד - תמיד מוכן - הניח מוט מתכת קטן באויר מעל הבור, ואמר את מילות הקסם שגרמו למוט להשאר במקומו בכוח רב, וכמעט לא משנה כמות המשקל שייתלה ממנו. בובה בדקה את המוט המרחף בעצמה כמה פעמים במלוא כובד משקלה לפני שהסכימה לסמוך עליו, אך עדיין חששה שמא החבל לא יחזיק את מלוא כובד משקלה, בנוסף לשריון הכבד שלה וכל הציוד שהיא נשאה איתה ולא הייתה מוכנה לוותר עליו - בייחוד כשהיא עומדת לרדת במורד פיר לא מוכר…

קיירון, המכשף השקט של הקבוצה, ראה בנקודה זאת את ההזדמנות שלו להתערב. הוא ניגש אל בובה, נגע קלות במיצחה תוך שהוא ממלמל מילות לחש. בובה חשה מייד בקלות הממלאת אותה, וקיירון הסביר כי העניק לה את יכולת התעופה למשך הזמן הקרוב. 

למרות מחאותיה שהיא לא יודעת לעוף, בני החבורה עודדו את בובה שלא לבזבז את משך הפעולה של הקסם ולרדת במורד הבור. בובה ניגשה אל הבור, ובתנועות שחייה נמרצות החלה לרדת לאורכו, למרות שקיירון ניסה שוב ושוב להסביר לה שהתנועות אינן נחוצות.

לאחר ירידה ארוכה, בובה הגיעה לקצה הפיר. בתחתיתו לא הייתה קרקעית, אלא הוא נפתח למערה ענקית, שקטה וחשוכה, שכל ריצפתה הייתה מכוסה שכבת עצמות עמוקה ומאובקת. בובה נרעדה בפחד, והחלה "לשחות" באויר לאורך המערה העצומה, מרחפת במרחק מה מעל שכבת העצמות ועדיין חוששת לגעת בדבר מה שיגרום - כך הייתה בטוחה - לאיזו מפלצת נוראית לבקוע מתוך העצמות ולתקוף אותה. בובה לחשה לעצמה, מנסה להתקרב כמה שיכלה לשכבת העצמות בדממה, אלא שאז קולו של ריד הידהד בעוצמה במורד הפיר "הי בובה! מה יש שם למטה?" 

בובה הסתחררה באויר כמו בובה על חוט וצעקה כלפי מעלה "שקט! מה אתה עושה? מה הבעיה שלך? מטומטם!" 

קול צחוק קידם את תשובתה המבוהלת של בובה. לאחר כמה קללות נמרצות מצידה, היא שמעה את קולו של קיירון אומר "רדי וחפשי בין העצמות, תראי מה יש מתחת". בובה נחרדה רק מהרעיון של הפרעת מנוחתן של העצמות הישנות, והיא סירבה בתוקף. קיירון התלבט כיצד יוכל להכריח אותה אותה לפעול כרצונו מבלי לרדת אל המערה בעצמו, ואז נשמע קולו של ריד שוב - "אתה מחזיק את קסם התעופה שלה בכוח הרצון שלך. אתה יכול פשוט לבטל אותו ולהפיל אותה לתוך העצמות, אתה יודע…"

"לא לא לא!" בובה נחרדה והחלה - בתנועות שחיה נמרצות - לעלות חזרה לכיוון הפיר, אלא שתוך כדי תנועה נגעה בטעות באחת העצמות.

רעש מחריד החל, ורעד חזק עבר בין העצמות והפר את מנוחת האבק שהצטבר עליהן. העצמות החלו לנוע ולקרוס, ויצור עצום בגודלו החל להתרומם מתחתן. בובה פלטה צווחה קטנה, וחזרה שוב לעלות בפיר בתנועות שחיה. 

במעלה הפיר, ריד זיהה את היצור המתרומם, והחל לדחוף את הפסל חזרה למקומו מעל הפיר, מה שגרם לבובה לעוף למעלה במהירות גבוהה אפילו יותר. למזלה של בובה שאר בני החבורה עצרו אותו, ועזרו לה לצאת מהפיר, והחבורה כולה פנתה בריצה אל מחוץ למרתפי המנזר העזוב - להתמודד עם היצור הענקי המוזר בסביבה מיטבית יותר...תגובות

גלי צבי-ויס / המכשף השקט של החבורה / 25/09/2020 07:43
יום טוב צבי / יצור ענקי בסביבה / 25/09/2020 16:50