פוסטים

משפחה במשבר כלכלי

משפחה במשבר כלכלי אביבית משה

 

יום בהיר אחד כרטיס האשראי נחסם. הבנק מונע משיכת כספים ואף דורש החזר חובות מיידי. לכאורה מצב עגום המספר על מצוקה כלכלית ללא מוצא.

הסתכלות על המצב מנקודת מבט ב"חושך" היא כמובן משבר קשה!! אך האם לפנינו משבר או אולי הזדמנות חדשה שתוביל לפריצת דרך, לשינוי, התחברות לרצון וכמובן לשפע כלכלי. הראייה הנכונה של הדברים ועשיית בחירה, היא נקודת המבט ב"אור"!!

 

כיצד עלינו להיערך לשינוי?

 

לאחר ההלם הראשוני שהוא טבעי ואנושי, מתקיימת הבחירה לקיים את עצמנו בתוך המציאות החדשה. בהתחלה עלינו להתחיל לדבר בשפה חדשה, לקבוע חוקים חדשים, להכנס למהלך ולאפשר כמה שיותר תנועה, ולכן אין לשבת בבית. בכל יום על כל אחד מבני הבית לקום ולהיערך לעשייה. המהות של התיפקוד והעשייה הינו "לעבד את האדמה" שכרגע אינה פורייה, ולאפשר צמיחה מחודשת.

 

מה תפקיד הילדים במשבר כלכלי ומה עליהם ללמוד?

 

השאלה הנשאלת היא, האם על הילדים לראות את הוריהם מודאגים ומדוכאים, נואשים, מוותרים, קורבנות של המצב, או אולי בהתייחסות שונה הם אמורים לראות מצב הנתון בקושי, אך מתוכו צומחת עשייה ומתעוררים חיים חדשים?.

אחדות המשפחה בעשייה הינה מאד חשובה, וכן תיפקוד הילדים. ילד הרואה שלמרות הקושי, משפחתו מקיימת אהבה, שותפות, עשייה ותנועה, לומד על שינוי ועל בחירה בחיים!!  חשוב ביותר לאפשר לילדים לקחת חלק, לאפשר להם את הבחירה, באיזו דרך ברצונם לתרום לאנרגיה חיובית ולאוירה של שמחה ואהבה בבית.

ההבנה שכרגע לדוגמא, לא מתאפשר ללכת לחוגים הינה חלק מהעשייה שלהם ועזרתם ב"עיבוד האדמה". ניתן לומר להם בפשטות: אנו מבקשים את תרומתכם. במה אתם חושבים תוכלו לתרום לנוחיות הבית כך שאמא ואבא יוכלו להתפנות ולהתמקד בהבאת פרנסה ושפע?

 

הכוונה העיקרית הינה ליצור בתוך המצב הלא נוח, נוחות משלו!! וכמובן למידת דרך במקום קיומי קשה. אם נחשוב שהילדים לא יבינו, נסתיר מהם את המצב ולא נסמוך עליהם, נמנע מהם למידה על דרך ועל תהליך.

חשוב להבין שמשפחה מורכבת מנשמות עם אנרגיות שונות. לכל אחד יש מה ללמוד ומה ללמד, איש מבני הבית אינו נקלע לקושי במקרה.

אנרגיה פעילה וחיובית של כל אחד מהגורמים, תביא לאנרגיה כללית חזקה יותר ויצירתית. אם נאפשר לילדים להיות מדוכאים כי אין אפשרות לקיים את כל הרצונות הרגילים שלהם, תיווצר אוירה של דכאון ומלחמה והמטרה לא תושג. כאשר יש בבית תמיכה ומאפשרים לילדים לקחת חלק ולתרום, כאשר בוחרים לבנות מצע של אהבה ושמחה במקום של קושי, ניתן "לפרוש את הרשת" רחב יותר, ולהתקדם רחוק יותר לכיוון המימוש והשפע.

 

הכל ענין של בחירה והבנה.

המאמר נכתב ע"י:  אביבית משה, מדריכה הוליסטית ורפלקסולוגית בכירה, מטפלת ומנחה מטופלים להתחבר למרכז הכוח הפנימי ולצאת לתהליך  של שינוי והבראה ע"י טיפול במגע, שיחות מודעות והילינג.

    050-7242388[email protected] 

תגובות