פוסטים

פעם אחת בחיים

בועז אופיר

 

 

פעם אחת חיים- אוויר אנחנו נושמים- מבשר ודם אנחנו עשויים וצרכים אנחנו עושים- עולם מלא בדמיונות- עולם של חלומות- עולם של אפשרויות- פעם אחת חיים ואסור סתם לבזבז את הזמן- ליצור- לעשות- לנסות- פעם אחת חיים- אסור להפסיק לחלום- אסור להפסיק לחלום- אסור להפסיק לחלום- כי... יש יום בו אומרים שלום.

 

צריך לעולם להתנהג כאדם, לעולם... צריך לזכור שהגוף רובו דם, שיש בו אדמה. צריך להבין שיש יום טוב ויש יום רע והכל... הכל כתוב בתורה. מי אנחנו? כלום, הוא כל כך ענק... בורא היקום, הוא כל כך חכם, הוא אלוקים. הוא יצר- אדם, אדם שרק רוצה, אדם שלעולם לא מרוצה. שמיים שלעולם לא נגמרים ואדם... שרק רוצה להגיע מעבר לעננים. אסור לקנא באחרים, ישנם דברים שלא רואים. אסור סתם לדבר, אסור לרכל, אסור להכעיס, למה בכלל צריך? צריך להבין, לשמוע ולהקשיב, לתת, להעניק. צריך לדעת את העבר בכדי להבין את המחר. אסור לחמוד. לא צריך עוד ועוד. החיים קצרים, הימים עוברים, צריך רק להיות מאושרים. צריך לאהוב את כולם, צריך להבין שיש בורא לכזה עולם. הכל מסודר הכל... והאדם... דם וחול. הזמן אוזל לכן הוא יקר, מי יודע מה יקרה מחר? קיבלנו שכל לחשוב, להבדיל בין רע לטוב. צריך להתבונן. צריך להבדיל בין עיקר לטפל. צריך כל בוקר להודות לאלוקים על יום נוסף... על החיים. צריך להבין שאנחנו קטנים, צריך לברך על מה שאוכלים. כלום לא שלנו, הכל שלו, הוא מחליט למי יהיה ולמי לא... אנחנו חיים על אוויר ועל זמן, בעולם שאין בו סתם, הכל מתוכנן, אין במקרה, יש מי שרואה, יש מי שצופה. על הכל, על כל מעשה. צריכים להיות אמיתיים, לא להיות צבועים ואז החיים יהיו יותר יפים, יותר טובים, יותר בריאים. לא להתערב בחייהם של אחרים. צריך לשבח, צריך להלל, צריך לאהוב את אלוקי ישראל. צריך בינה, בינה... בשביל מה? בשביל להגיע לאמונה, אמונה בבורא הבריאה. יש אנשים ... הם כל כך קטנים, הם לא מאמינים שיש אלוקים, הם מאמינים בעצמם, אבל הם רק בשר ודם. הם מדומיינים, הם כל כך לא מבינים, הם מסכ... הם כל הזמן רצים, רצים סביב עצמם, בעולם מדומיין. אחד קיבל יופי, השני חוכמה, השלישי גובה, הרביעי הרבה פרנסה, כולם מקבלים, כולם, כי הוא רחום ומיטיב- בורא עולם. אבל מה הם עושים ? לאן הם פונים? לאילו דרכים? צריך לפרגן, צריך לומר תודה, כל אדם לקבל בברכה, צריך לחייך, צריך להסתכל לשמים הרבה ואז רואים איזה עולם יפה. עולם שכולו חוכמה - עולם מלא אהבה. צריך רק לדעת איך כל זאת לקבל, לא להסתחרר, לא להתבלבל... לא למהר.. החיים הם מראה של מעשים. מי אנחנו? אנחנו יהודים, אנחנו מצווים, אנחנו נבדלים, אנחנו בורחים ואלוקים אמר... ויש חוזה לעולמים, אם חוטאים... אם בורחים ולא נבדלים משלמים... עונשים מקבלים. הכל כתוב בספר הספרים, הכל...  ואנחנו חכמים... משחקים עם קודש הקודשים.

 

אנשים רוצים להיות יפים- אנשים רוצים להיות מפורסמים- אנשים רוצים להיות בכותרות- אנשים רוצים הרים וגב... אנשים רוצים עוד ועוד- אנשים רוצים הכל- אנשים בסוף מתים- אנשים בסוף באדמה- אנשים... למה כל כך? בשביל מה? באדמה- אנשים לא יודעים מה הם רוצים- אנשים לא מבינים בשביל מה חיים- אנשים תתעוררו- אנחנו כלום- הכל של אלוקים- חיים פה למצוות- אנשים... מצוות! רק מצוות לעשות- החיים עוברים- אנחנו כל כך קטנים- מבינים? מבינים? קטנים- כלום אנחנו לא שווים- אנחנו בסוף באדמה נקברים- אנחנו אנשים- נבראים- הכל של הבורא- אלוקים.

 

לפעמים צריך לחכות ואין מה לעשות- לפעמים צריך סבלנות- לפעמים הכל באיטיות- לפעמים צריך להמתין- פשוט צריך להבין- ש... ש...לכל דבר הזמן שלו ואם לא עכשיו אז מחר- ואם לא מחר אז עוד שבוע- עוד חודש... עוד חודשיים- אולי שנה- אבל צריך להמשיך להאמין במטרה- כי בסוף זה בא- המבחן הוא איך אנחנו עוברים... איך אנחנו מתנהגים... האם יש לנו אמונה- שכל מה שקורה-הוא באמת לטובה? ויש... יש! עלינו השגחה.

 

לשמוע בכי ראשון של תינוק- לראות פרח צומח מתוך האדמה- לראות טיפות גשם יורדות מהשמים-לראות את השמש זורחת- לראות כוכבים בשמים- לשמוע ולראות- בעולם שלנו יש דברים כל כך יפים- מופלאים ולנו אוזניים- עיניים- לשמוע ולראות- האם אנחנו מעריכים? האם אנחנו מבינים? לשמוע- לראות- ניסים ונפלאות.

תגובות