פוסטים

האדמה בראי הרפלקסולוגיה

אמא-אדמה

אחד הכוחות הגדולים והמייצבים של הטבע באים לידי ביטוי בעקב, במקום בו אנו מתחילים את הדריכה, הצעד הראשון.

כפות הרגליים הן החיבור שלנו לאדמה, הן מסמלות את הקשר שלנו עם אמנו, ומה היא השכילה להעביר אלינו. מראה של אדמה מאוזנת באה לידי ביטוי בעקב בעל גוון חום, טמפרטורה חמימה עם מרקם שלם, גס-קשה-יבש וללא חריצים.

האדמה מאפשרת שורשיות. שורשים ארוכים חזקים ויציבים מאפשרים ל"עץ החיים" שלנו, לצאת לדרך בביטחה, ביציבות ובשיקול דעת ולצעוד "עקב בצד אגודל".

אך מה קורה כשהעץ שלנו אינו מצליח להכות שורש איתן? כשהאדמה אינה יציבה? לאן נפנה? מה נפגוש בדרך? הרי צעדינו יהיו מהוססים, תלושים, מנותקים ונפגוש חוסר יציבות ופחד. העקב מראה לנו כיצד יצאנו לדרך מ"פתח הבית"!, ואלו משאבים קיבלנו מאימנו.

מה משקף העקב?

עקב יבש ומלא חרצים מספר לנו על נוקשות, אדמה שלא הושקתה כראוי, רגשות שלא התאפשר להם ביטוי הולם, חוסר במים!! הביטוי הפיזי הינו – בעיות במערכת העיכול כמו עצירות, טחורים, וקושי בתנועה המלמד על תקיעות ברמה פיזית ונפשית.

עקב לח בצקתי ונפוח, מספר לנו על עודף מים ועל עולם רגשי עמוס, מלא בחרדות! בחוויה שלנו האדמה בוציתומוצפת במים. בכל פסיעה שנבחר לעשות הרגל תשקע וידרש מאמץ לעשיית הצעד הבא. מצבים רגשיים יתפסו כאיום על הקיום, האדם יגיב בפאניקה והיסטריה, יתמוטט ויתקשה לעמוד בלחצים.

עקב ריק, רקמה מדולדלת, עור חיוור. אדמה בנתק. האדם אינו מודע לצרכיו, מזניח את גופו, האינסטינקטים הבסיסיים אינם קיימים או מודחקים מאד. (לדוגמא: נזירים)

עקב חם אדום ורגיש. האדמה בוערת!!, מוסריות האדם לא מאפשרת חופש, הכל כפוף למסגרות של נכון או לא נכון, הכל צריך להיות מסודר עד כפייתי, האדם שולט על הדחפים שלו, האגו חשוב מהאינסטיקט. לדוגמא, במיניות יבוא לידי ביטוי באדם שמנסה להוכיח את עצמו ואת גבריותו, וכלל אינו "פוגש" בצרכיה של בת זוגתו.

בית, ילדות, אמא !

אלו מילות המפתח לנתיב חיינו! לא בכדי בוחרת הנשמה להיולד לבית מסויים ולהתחיל לקיים בו את מסע חייה. אין מקריות. הכל מתוכנן להפליא.

חיבור לבסיס איתן מאפשר לצאת למסע החיים ביציבות. האדם ידע לסלול לעצמו דרך, לא יפול לתהומות ויהיה בו החוסן והאומץ להתמודד עם תלעות המסע.

מאידך, המקום הרעוע והלא יציב ממנו עשה את פסיעתו הראשונה, יכריח אותו ראשית לעבד את האדמה וליצור דרך שיוכל "להלך " בה ביציבות וזאת על מנת שלא "יאבדו עיקבותיו"!!

האדם ידרש לעבור דרך עם עצמו, לצאת לתהליך של מודעות שבעקבותיו יצור שינוי בחייו, וילמד לקיים את דרכו ללא חרדות, דפוסים, ואמונות ישנות שמנעו את קיומו ברוח החופשית.

נכתב ע"י אביבית משה -- מדריכה הוליסטית ורפלקסולוגית בכירה

* מטפלת ומנחה מטופלים להתחבר למרכז הכוח הפנימי ולצאת לתהליך

של שינוי והבראה ע"י טיפול במגע, שיחות מודעות והילינג.

* מעבירה הרצאות וסדנאות בנושא מגע ורפלקסולוגיה.

* כותבת מאמרים בנושאים רוחניים ורפואה משלימה

050-7242388 [email protected] חיפה

תגובות