סיפורים

פעמי משיח הנה זה בא

 
הבוקר הודיעו מחדר החדשות, שהמשיח מגיע.

לא תאמינו!

ואולי דווקא כן!

המשיח יגיע מחר בשעה 12:00 בדיוק.

הוא יגיע בטיסה מיוחדת של אל על, וינחת בשדה התעופה בלוד - נתב"ג 2000.

על המסלול, עוד לפני ביקורת הדרכונים, יחכה לו החמור הלבן, כשהוא מקושט על פי מיטב כללי הטקס.

החמור עצמו יגיע בטיסה מוקדמת, היום בשעה 17:00, ויתקבל במעמד כל הממשלה, כשראש הממשלה יקבל אותו אישית, כראשון בין שווים.

הנשיא יצפה בטקס מחדר האח"מים, משום שנשיא ישראל לא מוכן ללחוץ ידים עם חמור, למרות שבעברו היה רועה צאן.

הוא טוען בתוקף, שחמור איננו צאן, ואפילו אינו כשר למאכל, וכרועה צאן הוא אוכל בשר שמקורו בצאן בלבד, וכמו שאינו נוסע באירועים (רשמיים) בשבת, כך אינו לוחץ יד עם חיה שאינה כשרה למאכל.

כתבנו שראיין את הנשיא התפלא מאד, אבל הנשיא אומר, שאם החמור רוצה להתקבל אצל נשיא מדינת ישראל, בטרם רכב עליו המשיח, עליו להפריס פרסה לפני הכל, ולעבור קודם אצל פדיקוריסט ממשלתי מוסמך ברשיון משרד הבריאות. זהו הנוהל, ואי אפשר לשנות שום דבר ברגע האחרון.

אולם המהומה הגדולה ביותר התחילה מיד עם קריאת ההודעה בחדשות הרדיו, דווקא ברבנות הראשית.

אצלם לא התקבלה כל ידיעה בדבר מקורו של המשיח שיבוא מחר בשעה 12:00 בטיסה ישירה אל נתב"ג.

לא נמסר להם מהיכן תגיע הטיסה הזו, והם דורשים לראות את תעודת הזהות היהודית של המשיח, כדי שלא תהיינה אי הבנות.

כידוע, המשיח חייב להיות נצר ישיר של בית דוד המלך, והרבנות לא תאשר את משיחיותו של המשיח, ואפילו לא את יהדותו, כל עוד לא תראה את כל המסמכים המאשרים זאת.

הרבנות טרחה להדגיש באותיות של קידוש לבנה, שנצר, איננו מלשון נוצרי, בשום פנים ואופן - חלילה.

על פי התוכנית הממשלתית, המשיח לא יחויב לעבור דרך ביקורת הדרכונים, הוא יעלה על גב חמורו שיחכה בסבלנות ליד אתר הנחיתה בשדה התעופה.

יש התקן מיוחד על גבו של החמור הלבן המשיחי הזה, המוודא שרק משיח מוסמך ואמיתי, שאינו עומד בשום ספק, יכול לרכב עליו.

משיח מזויף, מין כאילו כזה, שיעלה לרכב על החמור הלבן המשיחי, יתחשמל למוות בו ברגע שישבנו ייגע בגב החמור, והחמור עצמו יפרוש כנפיים וימריא מיד ליעד בלתי ידוע, מעשה נס אלוהי, לעיני כל העם הרואים את המראות בטלוויזיון, ושומעים את הקולות.

(במאמר מוסגר מוסיף כתבנו, שעד לרגע זה לא ידוע על אוכף מסוג כל שהוא, הנתון על גב החמור המשיחי, לנוחות ישבנו המשיחי של המשיח. הסברה אומרת שיש אוכף כזה, שאולי הוא בלתי נראה, ובו מצוי המתקן המחשמל, שרק המשיח האמיתי מחוסן מפניו).

במקרה עגום שכזה, לא ידוע אפילו לרב הראשי ולזקן המקובלים, מתי יגיע משיח חדש, אמיתי, שאינו מוטל בספק ולא בספ-קולציה.

מכל מקום, בעלות המשיח האמיתי על גב החמור האמיתי, יתחילו הללו בצעידה טקסית איטית לכיוון ירושלים, כשכל הממשלה, העוזרים וסגני השרים, וכל חברי הכנסת (ושאר חמורים על שתיים) הולכים מעדנות אחריהם ולא פוצים פה, אפילו לא בנעירה קלה.

התהלוכה שבראשות המשיח הרכוב על החמור המשיחי הלבן, תצא משדה התעופה בן גוריון, ותצעד מעדנות אל ירושלים, הבירה הנצחית של עם ישראל מאז דוד המלך, ותגיע תוך יום (פחות או יותר) ליעדה - משכן הרבנות הראשית.

(ברבנות הודיעו מיד, שהחמור לא יורשה בשום פנים, לצעוד אל רחבת הכותל המערבי. על כן, יצטרכו לשאת את המשיח לשם, על כפיים, (או במה שקרוי - כסא גנבים, הנבנה משילוב ארבע ידיים של גברים יהודים כשרים שזקנם נבדק ונמצא נקי מכינים).

צה"ל והמשטרה לא יתבקשו לאבטח את השיירה המלכותית משיחית ממשלתית ח"כית הזו, משום קדושת המשיח המגינה על השיירה כולה, ושר הביטחון יערוב לשלומה תוך וודאות שאין מחבלים בדרכו של משיח בן דוד, ואין משאיות כבדות בכביש.

הוד חמוריותו יצעד מעדנות עם משיח צדקנו הרכוב על גבו. לא נקבעו תחנות מנוחה האכלה והאבסה לשיירה, ולא יוצבו שקתות בדרך, להרוות צימאון הצועדים, כי הכל יודעים שהקדושה מספקת כל צרכו של אדם, חמור ומשיח.

בחדשות לא נמסר מהיכן באמת יגיע המטוס, אולם נמסר שככל הנראה הוא יגיח מן השמים, סימן ברור לכך שהוא שליחו של האל.  

(הקריין הנרגש לא הבהיר למאזינים, מהו מקום מושבו הרגיל של המשיח, בימים כתיקונם, ויש הסוברים שמגוריו מצויים באותו האתר בו נמצא גם מעונו הקבוע של סנטה-קלאוס הנוצרי, ושניהם חיים שם ביחד בשלום).

שליחנו שמיהר לראיין את כבוד הרב הראשי וכבוד הראשון לציון (בראשון לירושלים), כבר קיבל תגובה מסויגת משהו, בעיקר מהרב הראשי האשכנזי.

הרב האשכנזי כידוע דורש להיות הבכיר מבין שני הראשיים הללו. (לא ייתכן שהשווערצע יעמוד ראשון, טען בחימה שפוכה).

אולם התגובה הרשמית היא: עוד איננו יודעים אם הכל כשר. אם המשיח שיגיע מהשמים הוא יהודי כשר, ואם אין בעברו איזו שיקסע שלא עברה גיור לחומרה.

כאן הזכיר הראשי הלבן, שכידוע, אפילו בעברו של דוד מלך ישראל, שהוא כידוע חי חי וקיים, הייתה שיקסע שכזו, ועדיין יש בעיה עם הנתון המצער הזה, ובלי תעודת גיור לחומרה של רות המואביה, יתכן שלא יוכלו לקבל את האורח הנכבד, כמשיח, ולהכיר בו כיהודי לכל דבר.

כתבנו שאל האם יבדקו בציציותיו של המשיח ובזקנו ופאותיו. הרב נזף בכתב החצוף לאמור: "מה פתאום פאות? משיח הוא אשכנזי"

חברים צפיות צרות. צפויות בעיות. ההלכה לא תקבל כל אחד. לא כל פראייר שמגיע מהשמים רכוב על חמור אוטומאטי שעובד על דלק ירוק וגיר חשמלי, יכול להיות משיח צדקנו.

"אז איך נדע אם המשיח אמיתי או לא?", נשאל כבוד האשכנזי.

"זו שאלה כבדה מאד בהלכה", ענה, "ולא נדון בה בנוכחות ההוא עם הכרית ההיא על הראש", הוסיף והחווה לכיוון הראשון לציון שבירושלים.

ראשון לציון נעלב בו במקום, וירד במונית ספישל ממומנת בידי הציבור, ישר לחדרה. "אני לא אתן ידי לפיאסקו הזה", צעק תוך שהוא מנפנף בידיו לכל הכיוונים, ושוכח שגם פיאסקו זו מילה ממקור המקורב לאשכנזיפטים. "אני הוא הראשון לציון, ואני אקבל ראשון את החמור, סליחה את המשיח, וחדרה קרובה ללוד יותר מירושלים, וללבן האשכנזיפט שלידך, אין מה לעשות בנדון".

אשכנזי חייך, והכתב שלנו הציע, שאולי יפגשו את החמור ומשיחו באיזה מקום ניטרלי. מה דעתכם על האבן הכי גבוהה בעמק הקרוי גיא בן הינום למשל? לדעת כתבנו לענייני קדושה ומשיחים לעת מצוא, זה דווקא מקום טוב, שקט וחסר חילוקי דעות.

"נו טוב", התרצו השנים, בעל השטריימל ובעל הכרית על הראש. "נראה! אבל שיוכיח את יהדותו לפני הכל!" הודיע בעל התרבוש.

"מי?" החרה אחריו השטריימל, "החמור?"

"כן כן כן" זעק הפה שמתחת לכרית. "החמור. בוודאי החמור. שום משיח שמכבד את ההלכה, לא יבוא על גב חמור שאינו יהודי!"

אתם מבינים חברים יקרים, הם עוד מתווכחים שם, והשעה קצרה והמועד קרב ובא.

אתם מאמינים שהם יגמרו את הוויכוחים הללו לפני בוא המשיח?

אתם מאמינים שבבוא המשיח ייגמרו הוויכוחים?

אם כן אתם לא יהודים. 

 

משיח משיח משיח, אוי יוי יויהוי יוי יוי, משיח משיח משיח, אוי יוי יויהוי יוי יוי.

תגובות