סיפורים

הבית מלא

אני בן 52, נשוי אב לשלושה ילדים מקסימים חי באושר ומנהל חיים תקינים ובריאים.

עידן, בני בדיוק סיים את האימון המתקדם בשייטת, אני לא כ"כ בקי בעסקיו כי הוא לא מרבה לשתף אותנו בחוויותיו ביחידה העילית,אני רק יודע שהוא בשלב מאוד מתקדם במסלול מאוד ארוך ומייגע. גירדתי בראשי והתמהתי, הוא הזכיר משהו על לוחמה ימית ומסלול צניחות. אני כ"כ גאה בו, בני שלי ,עידני הקטן,מלח הארץ. כשראיתי  את התמונות שלו מהטירונות ראיתי את עצמי שם ,חוזר שנים אחורה. מריץ קילומטרים באדמת מצרים לאורכה של רצועת החוף הצפוני מאל עריש ועד... לא סיימתי את המשפט ישר נזכרתי איך הדפנו אותם עד לקנטרה ואף מעבר לתעלה ,עיסמאלייה. מתפילות שחרית של יום כיפור לשמונה עשרה ימי לחימה ועד להדיפת כוחות האויב.

כ"כ זהים אך שונים קצוות עולם, הוא קיבל את העיניים מאמו ,למען האמת גם את תכונותיו קיבל מאימא שלו. עיקשת, עומדת על שלה, ברב הזמן תמיד צודקת. ניחנה במוח חריף מפולפלת משכמה ומעלה. חנה, אשתי. עורכת דין מצליחה כיאה לחריפותה. לפני כעשרים שנה פתחה משרד עו"ד- "ח.ע. הנר ויצמן עו"ד " בזמנו משרד קטן שעסק בתאונות עבודה ונזקי גוף ולימים שונה ל"הנר ויצמן ושות' "הצולח בכל תחומי המשפט בארץ ובעולם. ונחשב לאחד המצליחים ומהבולטים בישראל. ליאורה חושבת ללכת בעקבות אימה. ומנג'סת לה על משרד שהתפנה ועל צבע הקירות. ליאורה השנה מסיימת את הרביעית שלה  בלימודי עריכת דין ורוצה להתמחות במשפט הפלילי. כמובן שאת הסטאז' שלה תעשה תחת אימה בתנאים מיוחדים של ממש. לשתיהן נראה שאין זמן וכשיש תמיד מוצאות שיחה מעניינת במשפט כזה או אחר. לגמתי מכוס הקפה שהספיק להתקרר במעט,מנסה להיזכר מי צריך לקחת את יובל לבי"ס כי כנראה שאתמהמה כאן עד לשעות הקטנות של הלילה.

יובל לא פעם דאג להזכיר לי עד כמה אני לא מסודר ונוטה לשכוח, עד שפעם אחת כשהייתי צריך להסיע אותו הוא דאג לשים שני שעונים מעוררים על ידי בתוספת שלט גדול שהכין מול מיטתי עליו היה כתוב שלוש מילים- יובל, בית ספר.  לי וליובל לאור הדברים יש הרבה דברים במשותף אהבה לספורט ובמיוחד לכדורגל ויש את הps3(מכשיר שמכניסים אליו דיסקים לוקחים שלט ומשחקים מול הטלוויזיה ) כך שיוצא לנו לא מעט לבלות ולנהל שיחות חולין על כדורגל בארץ ובעולם בכלל בספורט.החלטנו שפעמיים בשבוע נעשה ריצה של 4 ק"מ בימי שני וחמישי- ימים שהמשרד שלי "אימץ" לימים קצרים. מאז שמינו אותי לאדריכל בכיר במשרד ואחראי על מחלקת חו"ל הרבה דברים השתנו- רובם אומרים שהשינויים מבורכיםוהם לא נאמרו בנוכחותי. פרויקט "מוזיאון הלאומי-בליסבון" - בו עמדתי בראש הפרויקט, קטף את הפרס((The International Architecture Award  היוקרתי בו כל אדריכל מייחל לו.  ומאז השם דוד הנר הוא שם באדריכלות העולמית.

מדי פעם הצצתי לכיוון שעוני להתעדכן בשעה ואם קצב המחוג השתנה. ביקשתי מהמלצרית שתמזוג לי כוס וויסקי מהול בשתי קוביות קרח.מיד הסרתי את מבטי ממנה וסרקתי את המקום.  לימיני ישב אדם עב בשר נראה אמריקאי על פניו מונחים משקפיים בעלי מסגרת עבה שחורה הנראית בדיוק כזו אחת של שנות השלושים. לשמאלי ישב אדם צנום בעל חליפה מהטובות שיש כשהוריד את הז'קט ראיתי את התווית   victor boss edition 33 יכולתי רק לחלום על המהדורה הזאת. לנסיך צ'ארלס יש את החליפה הזאת, ללארי אליסון מנכ"ל אורקל וקשמי מיטאל איל הפלדה ההודי גם כן נמצאים באותו אזכור. בו בזמן נדדתי במחשבות לרגעיי היפים עם חנה, ליום החתונה שם היא עמדה מתחת לחופה כ"כ יפה וזוהרת, ליום המאושר בחיי בו ליאורה נולדה היום בו השתנו חיי הפכתי מנשוי לאב טרי, מבר מצווה של עידן וגול הניצחון של יובל בדרבי החשוב. החדר היה אפוף עשן מכמות הסיגרים והיה נראה שאינו יכול להכיל עוד. משנייה לשנייה המקום היה משתנה, אנשים היו קמים והולכים. הדילרים((dealers היו מתחלפים כל חצי שעה. משקאות הועברו באוויר. עם כל זאת  עדיין האווירה הייתה אווירת יוקרה ,מועדון העשירים. חשבתי לעצמי לא להאמין שלא קמתי אפילו לא פעם אחת מהכסא בו אני יושב בארבע השעות האחרונות,למרות כל השתייה שרצה בגופי. במשך אותו זמן ראיתי שמונה דילרים הולכים וחוזרים, הספקתי להכיר פחות או יותר את סגנון והאסטרטגיה של השחקנים שיושבים מולי .טקסס הולדם (Texas Holdem) הוא משחק עם המון מחשבה והפעלת לחץ על היריב ועדיין המשחק ביסודו משחק מזל. חשבתי לעצמי שצריך ללכת כבר מאוחר נסיים את הסיבוב עד שהבליינדים (blinds-הימורי חובה שמגיעים בסבב) יגיעו אליי ואפרוש בין כה וכה זו תהיה "היד האחרונה. ושמחתי שזה יהיה בדיוק שהדילר,אנתוני, החביב עליי הערב הגיע והחליף את עמיתו.

סרקתי שוב את החדר וראיתי התקהלות באזור בלאק ג'ק בחנתי לרגע ומיד חזרתי לשולחן. אנתוני סיים לערבב את חפיסת הקלפים כולם שמו את הימורי החובה, אני השחקן השלישי שקיבל קלפים אחרי עוד שישה שחקנים. חיכיתי שהבחור המגודל מימני יראה את הקלף הראשון שלו ואראה את התגובה שלו , השחקן היה כ"כ שקוף בתגובות שלו והצלחתי לקרוא אותו די טוב. ומידי פעם אף קלעתי בול בניחושים שלי לגביו. המתנתי קמעה לקחתי אויר והצצתי לראות את הקלף הראשון  אס לב מכובד חשבתי לעצמי בינתיים הדילר חילק את הקלף השני והאחרון. קיפלתי מעט את גב הקלף כך שאוכל לראות את הקלף ולהפתעתי התגלה לי עוד אס והפעם הוא היה בצורת עלה שחור,מנסה להסתיר את התחושות המפעמות בגופי, במצב כעת קיבלתי את הצירוף החזק ביותר שקיים לפני שנראה עוד חמישה קלפים.רוצה לשדר שהעסקים מתנהלים כרגיל ובמקרה הטוב קיבלתי יד רגילה.

אני מהמר מדבר ראשון ומהמר , הבליידים יחסית גבוהים אלף דולר לsmall  ואלפיים דולר לbig אלו הימורי החובה כל מי שרוצה להמשיך חייב לשים אלפיים דולר. חשבתי לשחק play slow ולהסתיר את היד החזקה שלי במטרה להכניס כמה שיותר שחקנים. השוואתי ולא עשיתי שום העלאה. הבחור העשיר משמאלי כמובן ענה ושילם אלפיים. האחרים יצאו עד שהגענו לבחור השביעי שעשה העלאה של שלושים אלף דולר. הייתי בשוק העלאה שכזאת ,כה גבוהה אפילו בשבילי , לא חשבתי שאגיע לסכומים האלו,התחבטתי מה לעשות ,ניסיתי לנתח את כל המצבים ולמה מישהו יעלה סכום כזה, אני ממשיך אמרתי לעצמי שלושים אלף דולר אצליח להסתיר מאשתי ולמה אני חושב על זה בכלל אני מצב שאני לא מנצח, זו החשיבה התמדתי להזכיר לעצמי. האחרים פרשו עכשיו מחכים לתשובה שלי.הייתי חייב להתמהמה קצת למרות שכבר נפלה ההחלטה לפני דקה בערך. לקחתי את הזמן עשיתי את עצמי חושב ומתלבט ההיגיון אומר להמשיך לשחק "חלש" ולשמור על היד ולראות מה הבחור משמאלי יעשה ולהכניס גם אותו לעניינים. אך החלטתי להעלות, אני חייב לעלות את ההימור.הכפלתי את הקופה ל60 אלף אין מצב שהוא נכנס להמולה.זהו, אני לא מאמין שעשיתי זאת.

הבחור שמשמאלי לא היסס במיוחד וכשנכנס לא הצלחתי להסתיר את תגובתי. בלעתי רוק ומה שנשאר בפי כי מרוב זיעה שעברה בגופי כל כולי התייבש ונקפא ויתרה מזאת כמובן שהבחור השלישי גם כן ענה. אנחנו שלושה שחקנים בשולחן עם קופה של 180 אלף דולר. משארית כוחותיי שלא התאבנו הסתכלתי על יריביי הנראים שקולים ומאופקים מאוד העברתי מבט לעבר אנתוני ועיניי מסתכלות אליו בתחינה שיעזור לי כאן. שלושה קלפים נוספים נפתחוFlop)) קלף ראשון- נסיך יהלום, ממש לא עוזר לי. התחלתי לתהות אולי מישהו נכנס עם זוג נסיכים וכרגע הוא עומד על שלישייה ,קלף שני - שתיים לב במידה מסוימת קלף לא כ"כ נורא, הגענו לקלף השלישי לא חשבתי שאצליח להחזיק מעמד עד כאן ,נפתח אס תלתן. אלוהים אדירים יש לי את היד הכי חזקה בשולחן שלישיית אסים ללא פחד מצבע(flush)או רצה( straight ). נרגעתי קצת. אני נותן הימור שני לפני הקלף הרביעי שנקרא (turn). החלטתי שאני מכניס את כל כספיall in)) הרי אני מוביל בבטחה הכנסתי את שארית כספי 35 אלף דולר ויהי מה. הבחור משמאלי המשיך עשה העלאה נוספת כנראה להפחיד את הבחור השלישי שנשאר וזה די הצליח ומיד הבחור פרש.

זהו הגענו לרגע האמת. אין יותר הימורים וכולם פותחים את הקלפים. הראיתי לכולם את שלישיית האסים שלי והבחור הצנום הראה את המלך והמלכה יהלום. אין לו כלום! הייתי בשוק. במקרה הטוב אולי חיכה לקלפים רצים. אבן נגולה מליבי חשבתי איך לבזבז את הכסף או במה להשקיע. אנתוני פותח קלף Turn  רביעי אס יהלום- יש לי רביעית אסים! זהו ,שלי נגמר,ניצחתי. מבלי שים לב למה שקורה סביבי עם תחושת הניצחון הגדולה,מימיי לא קיבלתי רביעיית אסים שכזאת, עם כל ההמולה והאופוריה לא ייחסתי חשיבות לקלף האחרון שבא.עשר יהלום שמעתי את אנתוני אומר "royal flush המשיך ואמר את המשפט שנצרב אצלי עמוק בראש ומהדהד וכל רגע שחולף מכביד מכאיב יותר ויותר "royal flush beat four aces" Mr. Hamilton win the pot"" אמר והדגיש. כאילו בכוונה כדאי לסובב לי את הסכין שזו הרגע חדרה לתוך ליבי.

אני בן 52, נשוי אב לשלושה ילדים מקסימים חי באושר ומנהל חיים תקינים ובריאים, תוהה אם המשפט הזה עדיין תקף לגביי.

 

 

                                                                                                    

תגובות